Google’da Gör

Müşteri Memnuniyeti! Google’da Gör

Bilgisayardan Telefona Fotoğraf Atma Nasıl Yapılır?

Bilgisayardan Telefona Fotoğraf Atma

Bilgisayardan telefona fotoğraf atma işlemi için birçok farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerden birkaçını gelin birlikte öğrenelim. 

Günümüzde fotoğraflarımızı yedeklemek için çoğunlukla bulut depolama servisleri tercih ediyoruz. Ancak bir cihazdan diğer cihaza dosya aktararak yedekleme yapmak bazı zamanlar daha güvenli olabiliyor. Örneğin, telefonumuzdaki dosyaları bilgisayarımıza aktararak yedekleme yapabiliyoruz. 

Peki hiç bilgisayarınızdaki dosyaları telefonunuza nasıl aktaracağınızı düşündünüz mü? Bu işlem için birçok farklı yöntem uygulayabilirsiniz. Telefondan bilgisayara dosya aktarma işleminin tam tersini kullanarak bilgisayarınızdan telefonunuza dosyalarınızı aktarabilirsiniz. iPhone ve Android için dosya aktarma işlemini sizlere açıklamak istiyoruz.

Bilgisayardan Telefona Fotoğraf Atma iPhone

iPhone’larda bilgisayardan telefona fotoğraf atma işlemi için birden fazla yöntem kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerden birkaçını sizlere açıklamak istiyoruz. İstediğiniz yöntemi kullanarak cihazlarınız arasında dosya paylaşımı yapabilirsiniz.


Bu içerikleri Okudunuz mu?

Antistatik Ne Demek ?
iPhone Pil Ömrü Uzatma
iPhone Kamera Sesi Kapatma
Bluetooth Kapanmıyor !
iPhone Konum Değiştirme


USB Kablosuyla Fotoğraf Aktarma

 • İlk olarak bir ucu telefonunuza takılı olan USB kablosunu bilgisayarınıza bağlayın.
 • Sonrasında telefonunuzun kilidini açın ve ekrana gelen uyarıda İzin Ver seçeneğini seçin. Bu aşamadan sonra, bilgisayardan telefonunuzdaki dosyalara erişebilmeniz mümkün olacaktır. 
 • Bilgisayardan Bu bilgisayar kısmına girdiğinizde Apple iPhone diye bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladığınızda telefonunuzun dosyalarına erişebilirsiniz. Telefon ile bilgisayar arasında dosya aktarma yapmak için bu kısmı kullanacaksınız.
 • Apple iPhone’a tıkladıktan sonra, telefonunuza aktarmak istediğiniz fotoğrafları buradaki herhangi bir klasöre atabilirsiniz. Ancak, fotoğrafları hangi klasöre attığınızı unutmayın. Çünkü aktardığınız fotoğrafları bulmak için telefonunuzdan aynı klasöre girmeniz gerekiyor. Aktarma işleminden sonra telefonunuzdan aynı klasöre girerek fotoğrafları bulabilirsiniz.

iCloud ile Bilgisayardan Telefona Kablosuz Fotoğraf Aktarma

Bilgisayardan telefona fotoğraf atma işlemi için bir USB kablosu kullanmak istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda iCloud ile kablosuz olarak dosya aktarımı yapabilirsiniz.

 • Bu işlem için bilgisayarınızda iCloud.com adresine gidin ve iCloud hesabınızla oturum açın.
 • Giriş yaptıktan sonra açılan pencerede Fotoğraflar kısmına tıklayabilirsiniz. Bu kısımda iCloud hesabında senkronize edilen fotoğraflarınız bulunur. 
 • Ardından bu pencerenin üst kısmında Anlar diye bir sekme göreceksiniz. Bu sekmenin hemen sağındaki bulut şeklindeki upload butonuna tıklamalısınız
 • Butona tıkladıktan sonra bilgisayarınızdan aktarmak istediğiniz fotoğrafları seçerek yüklemeyi başlatabilirsiniz. Yükleme tamamlandığında artık aktarma işlemi tamamlanmış demektir. Bu işlemden sonra telefonunuzdan internete bağlandığınızda fotoğrafları galeri kısmında görebilirsiniz.

Bilgisayardan Telefona Fotoğraf Atma Android

Android cihazlarda bilgisayardan telefona fotoğraf aktarmak için birçok farklı yöntem mevcut. Dosyalarınızı telefona aktararak SD kartında saklayabilirsiniz. Bu yöntemlerden birkaçını gelin birlikte öğrenelim.

USB Kablosuyla Fotoğraf Aktarımı

 • USB kablosunu bilgisayarınıza takın ve diğer ucunu telefona bağlayın. 
 • Bu adımdan sonra telefonunuzun bildirim panelinde USB ile şarj ediliyor gibi bir bildirim görmeniz gerekiyor. Bu bildirime tıkladığınızda karşınıza bazı seçenekler gelecektir. Bu seçeneklerden Dosya aktarımı seçeneğini seçmelisiniz.
 • Sonrasında bilgisayarda karşınıza bir pencere açılacaktır. Bu pencerede telefonunuzdaki dosyaları görebilirsiniz. Ancak, bir pencere açılmadıysa Bu bilgisayar kısmına girerek bağlı olan aygıtlardan telefonunuzu bulun ve tıklayın. Böylece yine telefonunuzdaki dosyalara erişebileceksiniz.
 • Daha sonra bilgisayarınızdaki fotoğrafları kopyalayarak telefonunuzun klasörüne yapıştırabilirsiniz. Aktardığınız fotoğrafları bulmak için telefonunuzdan aktarma yaptığınız klasöre girebilirsiniz.

Google Fotoğraflar ile Kablosuz Fotoğraf Aktarımı

 • Fotoğraflar uygulamasını telefonunuza kurun ve Google hesabınıza giriş yapın.
 • Bilgisayarınızdan Google Fotoğraflar web sitesine giderek aynı Google hesabıyla oturum açın.
 • Açılan sayfada sol taraftan Fotoğraflar kısmına tıklayın.
 • Sonrasında bilgisayarınızdaki fotoğrafları aktarmak için sürükleyerek buraya bırakabilirsiniz. 
 • Telefonunuzdan internete bağlanarak Fotoğraflar uygulamasına girdiğinizde karşınıza aktardığınız fotoğraflar gelecektir. Bu fotoğrafları isteğinize göre telefonunuza indirebilirsiniz. Böylece bilgisayardan telefona fotoğraf atma işlemi tamamlanmış olacaktır.

Antistatik ne demek ? konulu yazımız burada biterken, sizi daha çok Tamirburada blog içerikleri tüketmeye davet ediyoruz.

Hizmet verdiğimiz telefon markaları:

iPhone Tamiri
Samsung Telefon Tamiri
Xiaomi Tamiri
Huawei Tamiri
Oppo Tamiri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Sor!
Sorununuz için Hemen Yardımcı Olabilirim
Tamirburada Destek Hattı
Size Yardımcı Olmayı Çok İsterim Sorununuzu İletin; Müşteri Temsilcimiz Uygun Olduğunda Size Yardımcı Olacak.