Google’da Gör

Müşteri Memnuniyeti! Google’da Gör

Bluetooth Kapanmıyor

Bluetooth Kapanmıyor

Bluetooth kapanmıyor Android cihazlarda karşımıza çıkabilen bir hata. Bu hatanın çözümü için cihazınızı yeniden başlatabilir ve farklı yöntemler deneyebilirsiniz.

Kablosuz veri aktarımı için kullanılabilen bazı teknolojiler mevcut. Bu teknolojiler, bizleri kablo derdinden kurtarabiliyorlar. Bluetooth, kablosuz bağlantı dendiğinde akla ilk gelen teknolojilerden. Bluetooth sayesinde kablosuz veri alışverişi yapabiliyoruz. Ayrıca, bu teknoloji sayesinde kulaklık gibi cihazları kablosuz kullanabilmemiz mümkün. 

Bu özelliği Android cihazlarda kolayca aktifleştirebilirsiniz. Ancak, bazı kullanıcılar Bluetooth’u kapatmaya çalışırken bazı sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Bu tür Bluetooth sorunlarını çözebilmek için farklı çözüm yolları mevcut. Bu çözüm yollarından bazılarını sizlere açıklamak istiyoruz. Böylece cihazınızı yine problemsiz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Telefon Bluetooth Kapanmıyor Sorunu

Bluetooth kapanmıyor Android cihazlarda karşımıza çıkabiliyor. Bluetooth ile alakalı belki de en yaygın hatanın bu olduğunu söyleyebiliriz. Bu hata sebebiyle cihazlarımızda Bluetooth’u kapattığımızda otomatik olarak geri açılabiliyor. İşte bu yüzden hatadan kurtulmak için bazı çözüm yollarına başvurmamız gerekiyor. 

Bluetooth Kapanmıyor Android Sorunu Çözümü

Bluetooth’u kapatamıyorsanız, çözümü için aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz. 

Cihazı Yeniden Başlatın

Cihazlarınızı yeniden başlatarak birçok sorundan kurtulabilirsiniz. Bluetooth kapanmıyorsa, cihazı yeniden başlatarak tekrar deneyin. Ayrıca, cihazınızın bataryası çıkıyorsa bataryayı çıkarıp taktıktan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz. 

Uçak Modunu Açıp Kapatın

Telefonunuzda uçak modunu aktifleştirdiğinizde Bluetooth gibi servisler devre dışı kalır. Uçak modunu açıp kapatarak Bluetooth’un kapanıp kapanmadığını kontrol edebilirsiniz.

Cihazların Bağlantısını Kesin

Telefonunuzda yaptığınız bir eşleşmeden dolayı Bluetooth’u kapatamıyor olabilirsiniz. Bu durumda, Bluetooth’u kapatmadan önce tüm bağlantıyı kesmeyi denemelisiniz. Tüm eşleştirmeleri iptal ettikten sonra Bluetooth’u kapatabilirsiniz. Eğer sorun hala devam ediyorsa, Bluetooth ayarlarına girerek daha önce eşleştirdiğiniz tüm cihazları silebilirsiniz. Tüm eşleştirmeleri sildikten sonra sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Uygulamaları Kontrol Edin

Bazı uygulamalar, Bluetooth’un kapanmasına engel olabilirler. Örneğin, HES uygulaması Bluetooth’un kapanmasına engel olabiliyor. İşte bu yüzden cihazınızdaki uygulamaları dikkatli bir şekilde kontrol etmeniz çok önemli. 

Eğer hangi uygulamanın sorunlu olduğunu bulamıyorsanız, yüklediğiniz son uygulamaları düşünün. En son yüklediğiniz uygulamalar, cihazınızda bu soruna sebep olmuş olabilirler. Şüphelendiğiniz uygulamaların ayarlarını kontrol ederek, Bluetooth ile bir ilgisi olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca, uygulamaları telefonunuzdan kaldırarak Bluetooth’u tekrar kapatmayı deneyebilirsiniz.

Cihazınızı Sıfırlayın

Yukarıdaki tüm adımlara rağmen sorununuz çözülmediyse, geriye pek fazla seçeneğiniz kalmıyor. Bu durumda tüm verilerinizi yedekledikten sonra cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Cihazınızı sıfırladıktan sonra muhtemelen problem tamamen düzelecektir.

Cihazı Teknik Servise Götürün

Yazımızdaki yöntemler işe yaramadıysa birkaç gün cihazınızı gözlemleyebilirsiniz. Bu hata bazen kendi kendine düzelebiliyor. Ancak, Bluetooth kapanmıyor android sorunundan hiçbir şekilde kurtulamıyorsanız, bu durumda cihazınızı bir teknik servise götürün. Teknik servis cihazınıza gerekli müdahaleyi yaparak bu sorunu çözecektir.


Bu içerikleri Okudunuz mu?

iPhone Pil Ömrü Uzatma
iPhone Kulaklık Modunda Kaldı
Telefon Açıkken Şarj Olmuyor
Telefon Ekran Kararması Nasıl Düzelir ?


Bluetooth Kaç Metreden Çeker?

Kapsama alanı cihazdan cihaza değişiklik gösterebilir. Bu yüzden kapsama alanını öğrenmek için cihazın teknik özelliklerini incelemeniz doğru olacaktır. Ancak, Bluetooth’un genel olarak yaklaşık 10 metrelik bir kapsama alanı olduğunu belirtelim.

Bilgisayarımda Bluetooth Özelliğinin Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Bilgisayarınızın Başlat menüsünü açarak arama kısmına Aygıt Yöneticisi yazın. Aygıt Yöneticisi’ni açtığınızda açılan pencerede Bluetooth aygıtının olup olmadığını kontrol edin. Eğer burada Bluetooth aygıtı görüyorsanız, bilgisayarınızda Bluetooth özelliği var demektir.

Bilgisayara Bluetooth Özelliği Eklenebilir mi?

Özellikle masaüstü bilgisayarların çoğunda Bluetooth özelliği bulunmaz. Bluetooth özelliğini eklemek için bir Bluetooth aygıtı satın almanız gerekiyor. Bluetooth aygıtını bilgisayarınıza bağlayarak bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hizmet verdiğimiz telefon markaları:

iPhone Tamiri
Samsung Telefon Tamiri
Xiaomi Tamiri
Huawei Tamiri
Oppo Tamiri

Daha fazla bilgilendirici içerik için Tamirburada Blog sayfamıza gözatabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Sor!
Sorununuz için Hemen Yardımcı Olabilirim
Tamirburada Destek Hattı
Size Yardımcı Olmayı Çok İsterim Sorununuzu İletin; Müşteri Temsilcimiz Uygun Olduğunda Size Yardımcı Olacak.