Google’da Gör

Müşteri Memnuniyeti! Google’da Gör

iPhone Kulaklık Modunda Kaldı

iPhone kulaklık modunda kaldı

Karşınıza her an iPhone kulaklık modunda kaldı hatası çıkabilir. Bu problemle karşılaştıysanız, teknik servise gitmeden önce birçok çözüm yolu deneyebilirsiniz.

iPhone cihazınızda hiç beklemediğiniz bir anda daha önce hiç görmediğiniz bir problemle karşılaşabilirsiniz. Bu problemler bazen fazlasıyla başınızı ağrıtabilir. Bir sorunu çözeyim derken farklı bir soruna neden olabilirsiniz. Bu sebeple bilinçsizce çözümler denemek kesinlikle mantıklı bir yol değil. iPhone cihazlar, sıklıkla kulaklık modunda takılı kalabiliyorlar. 

Bu yüzden birçok kullanıcı bu sorundan şikâyet edebiliyor. Elbette bu tür hatalarda cihazınızı teknik servise götürmeniz daha doğru olacaktır. Ancak, kulaklık modunda takılı kalan cihazınızı kurtarmanın birkaç yöntemi mevcut. Yetkili servis öncesinde bu yöntemleri dikkatlice denemenizi tavsiye ediyoruz.

iPhone Kulaklık Modunda Kalma Hatası Nedir?

iPhone cihazlarda zaman zaman bazı problemlerle karşılaşabilmeniz mümkün. Özellikle bazı hatalar var ki, kullanıcıların peşini bırakmıyorlar. iPhone kulaklık modunda kaldı problemi de kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı hatalardan. 

Bu hata, kulaklık takılı değilken bile cihazınızın kulaklık modunda gözükmesine neden olur. Bu sebeple cihazın hoparlöründen ses gelmez. Özetle, bu hata sebebiyle kulaklık takılı değilken iPhone’un hoparlöründen sesleri duyamazsınız.

Telefon Kulaklık Modunda Kaldı Hatasının Sebepleri Neler?

iPhone’unuz kulaklık modunda kaldı ise, sebeplerini öğrenmek istemeniz normal. Çünkü bir hatanın çözümünü bulmak için sebeplerini öğrenmeniz gerekebilir. Bu yüzden kulaklıkta takılı kalma hatasının bazı olası sebeplerini sizlere açıklamak istiyoruz.

Kulaklığın Takılı Kalmasının Nedenleri

Bu hatanın birçok sebebi mevcut. Kulaklığın çok hızlı takılıp çıkarılması veya sistem dosyalarında hasarlar oluşması durumunda bu hata ortaya çıkabilir. Ayrıca, telefonunuz işlem yaparken kulaklığınızı çıkardığınızı varsayarsak, yine yazımızdaki sorunla karşılaşabilirsiniz. 

Bunlara ek olarak kulaklık girişinde biriken kirlerde cihazın kulaklık modunda kalmasını tetikleyebilir. Eğer hata bu saydıklarımızdan kaynaklanıyorsa, evde kendiniz çözebilmeniz mümkün. Ancak, bu hatanın bir başka nedeni oksitlenmedir. 

Kulaklık girişinde oluşan oksitlenme, cihazınızın kulaklık modunda takılı kalmasını sağlayabilir. İşte bu durumda cihazınıza kendiniz müdahale etmeniz oldukça risklidir. Bu tür senaryolarda, sorundan kurtulmak için  uzman bir servise gitmeniz en doğrusu olacaktır.


Bu içerikleri Okudunuz mu?

Bluetooth Kulaklık Eşleştirme Sorunu
Telefon Açıkken Şarj Olmuyor
Telefon Ekran Kararması Nasıl Düzelir ?


iPhone Kulaklık Modunda Kaldı Çözümleri

Cihazınızı bu problemden kurtarmanın elbette birçok yolu mevcut. Evde deneyebileceğiniz bazı çözüm yollarını sizlere basitçe açıklamak istiyoruz. Ancak bu yöntemleri denemenize rağmen çözüme ulaşamadıysanız, daha fazla deneme yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu durumda iPhone’unuzu bir teknik servise götürmeniz kesinlikle en doğrusu olacaktır. 

Kulaklığı Takıp Çıkarın ve iPhone’u Yeniden Başlatın

iPhone kulaklık modunda kaldı probleminden kurtulmak için cihazınıza bir kulaklık takıp çıkarmanız doğru olacaktır. Kulaklığı birçok kez takıp çıkararak sorundan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca, orijinal bir kulaklığı telefonunuza takıp çıkararak yine sorundan kurtulmaya çalışabilirsiniz. Bunlar işe yaramıyorsa, cihazınızı yeniden başlatmanızı ve ardından tekrar bir kulaklık takıp çıkarmanızı tavsiye ediyoruz.

Kulaklık Girişini Dikkatli Bir Şekilde Temizleyin

Kulaklık girişindeki kirler, iPhone kulaklık modunda takılı kaldı hatasına sebep olabilir. Bu durumda, kürdan veya iğne gibi bir şey yardımıyla cihazınızın kulaklık soketindeki kirleri dikkatlice temizlemeyi deneyebilirsiniz. Soketi temizledikten sonra cihazınızı yeniden başlatarak problemin devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz. Problem devam ediyorsa, yine bir kulaklık takıp çıkarmayı deneyebilirsiniz.

iPhone’u Orijinal Sistem Dosyalarına Döndürün 

Cihazınızda daha önce jailbreak gibi bir işlem yaptıysanız, sistem dosyalarında bazı hasarlar meydana gelmiş olabilir. Bu durumda yazımızdaki gibi bir hatayla karşılaşabilirsiniz. Bu tür senaryolarda cihazınızı DFU moda alarak güncelleme veya kurtarma işlemi yapabilirsiniz. Bu tür işlemlerin bitmesi beklediğinizden daha uzun sürebilir. Ancak, işlem sonlandığında cihazınız orijinal sistem dosyalarına yeniden kavuşur. Eğer sorununuz bundan kaynaklanıyorsa, güncelleme sonrasında iPhone kulaklık modunda kaldı hatasından kurtulmanız oldukça muhtemel.

Hizmet verdiğimiz telefon markaları:

iPhone Tamiri
Samsung Telefon Tamiri
Xiaomi Tamiri
Huawei Tamiri
Oppo Tamiri

Daha fazla bilgilendirici içerik için Tamirburada Blog sayfamıza gözatabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Sor!
Sorununuz için Hemen Yardımcı Olabilirim
Tamirburada Destek Hattı
Size Yardımcı Olmayı Çok İsterim Sorununuzu İletin; Müşteri Temsilcimiz Uygun Olduğunda Size Yardımcı Olacak.