Google’da Gör

Müşteri Memnuniyeti! Google’da Gör

Kablosuz Şarj Özelliği Olan Telefonlar

Kablosuz Şarj Özelliği Olan Telefonlar

Teknolojinin gelişmesiyle kablosuz şarj özelliği olan telefonlar daha sık karşımıza çıkmaya başladı. Bu özelliğe sahip olan oldukça fazla model mevcut.

Teknolojik aletlerin sürekli olarak geliştiği tartışılmaz bir gerçek. Teknolojinin gelişmesiyle beraber, cep telefonu gibi aletler bambaşka özelliklerle karşımıza çıkabiliyorlar. Bu sayede kullanıcıların kullanım alışkanları da beklenmedik şekilde değişebiliyor. Normal şartlarda telefonlarımızı şarj etmek için bir kablo kullanmamız gerekiyor. 

Bir şarj aleti kullanmak her ne kadar basit gibi görünse de bazı noktalarda zorlayıcı olabiliyor. Ancak, artık gelişen teknolojiyle birlikte kablosuz şarj teknolojisi de hayatımıza girmiş durumda. Kablosuz şarj teknolojisine sahip aletleri bir kablo kullanmadan şarj edebiliyoruz. Birçok firma yeni telefonlarını bu teknolojiye uygun bir şekilde üretiyor.

Kablosuz Şarj Özelliği Nedir? Ne İşe Yarar?

Kablosuz şarj özelliği olan telefonlar listesinden önce bu özelliğe biraz değinelim. Normal şartlarda telefonumuzu bir güç adaptörüne kabloyla bağlayarak şarj ederiz. Ancak bu teknolojide bir kablosuz şarj noktası bulunur. Cihazınızı bu platformun üzerine koyarak şarj etmeye başlayabilirsiniz. Üstelik, cihazda hızlı kablosuz şarj özelliği bulunuyorsa telefon kısa sürede şarj olacaktır. Böylece kablolarla uğraşmadan telefonunuzu hızlıca şarj edebilirsiniz.


Bu içerikleri Okudunuz mu?

Telefon Neden Yavaş Şarj Olur ?
Telefon Ekranı Kırıldı
Bilgisayar Telefonu Görmüyor
Orjinal iPhone Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır ?


Kablosuz Şarj Özelliği Olan Telefonlar Listesi

Kablosuz şarj özelliği bulunan bazı modeller aşağıdaki şekilde oluşuyor. 

Samsung Galaxy Note Serisi

Samsung’un senelerdir piyasaya sürdüğü Galaxy Note serisi, kullanıcılar arasında fazlasıyla popüler. Note 3 serisinden sonraki cihazlarda kablosuz şarj desteği mevcut. Yani bu serinin neredeyse tüm cihazlarında kablosuz şarj desteğinin bulunduğunu söyleyebiliriz. 

Samsung Galaxy S Serisi

Samsung Galaxy S serisinin kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edildiğini biliyoruz. Samsung Galaxy S20, S20 Ultra, S21, S21 Ultra ve S22 gibi yeni modellerde kablosuz şarj özelliği mevcut. Üstelik, bu özelliğin Galaxy S10 serisinde bile bulunduğunu belirtelim. Yani S serisindeki birçok modelde kablosuz şarj desteği mevcut.

iPhone Kablosuz Şarj Özelliği Olan Telefonlar

iPhone 8 ve 8 Plus modellerinden itibaren kablosuz şarj özelliği iPhone’lara getirildi. Yani iPhone 8’den iPhone 14’e kadar olan modellerde kablosuz şarj desteğinin bulunduğunu belirtelim. Üstelik, bu özellik için en üst sürümü satın almanıza gerek yok. Örneğin, iPhone 14 Pro Max yerine iPhone 14 satın alsanız bile kablosuz şarj özelliğinden faydalanabiliyorsunuz. Ayrıca, iPhone SE ikinci neslinde ve iPhone X, XS, XS Max, XR modellerinde de kablosuz şarj desteğinin bulunduğunu belirtelim.

Huawei Telefonlar

Huawei’in Mate serisindeki birçok cihazda kablosuz şarj desteği mevcut. Mate RS, Mate 20 RS, Mate 30 RS ve Mate 40 RS modellerinde bu özellik mevcut. Ayrıca Mate 20 Pro, Mate 30 ve Pro, Mate 40 Pro, 40 Pro+ ve 40E modellerinde de yine kablosuz şarj desteği bulunuyor. Bu kısımda son olarak, Huawei P serisindeki P30 Pro ve P40 Pro gibi cihazlarında bu özelliğe sahip olduğunu belirtelim.

Xiaomi Telefonlar

Xiaomi, Mi Mix 2S modelinden itibaren üst seviye cihazlarında kablosuz şarj desteği sunmaya başladı. Mi Mix 3 ve Mi Mix 4 gibi modellerde bu özellik mevcut. Ayrıca Xiaomi Mi 9, Mi 10 ve Mi 11 serisinde de kablosuz şarj özelliği bulunuyor.

Sony Xperia Serisi

Sony Xperia 1 II ve Xperia 1 III modellerinde kablosuz şarjın bulunduğunu belirtelim. Bunlara ek olarak, Sony Xperia XZ2, Xperia Z2 ve XZ3 modellerinde de kablosuz şarj desteği mevcut. Kablosuz şarj özelliği olan telefonlar listemizin burada sonuna geliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Sor!
Sorununuz için Hemen Yardımcı Olabilirim
Tamirburada Destek Hattı
Size Yardımcı Olmayı Çok İsterim Sorununuzu İletin; Müşteri Temsilcimiz Uygun Olduğunda Size Yardımcı Olacak.