Google’da Gör

Müşteri Memnuniyeti! Google’da Gör

Bilgisayar Telefonu Görmüyor

Bilgisayar Telefonu Görmüyor

Bilgisayar telefonu görmüyor, bunun temel nedenini çoğu insan merak eder. Cep telefonunda mı bir bozukluk var genellikle bu gibi durumlarda pek çok kişinin aklına ilk olarak hep bu gelir. Ayrıca bilgisayar veya mevcut olan kablonun da sorunlu olması gibi senaryolar daima insanları bir endişeye düşürür.

Fakat probleme herhangi bir endişe yaşamamak için biraz detaylıca yaklaşmak gerekir. Sorunu anladıktan sonra rahatlıkla çözüm noktasında ilgili adımları atmak mümkün olur. Birçok insan bu tür sorunlar doğrultusunda gerekli kontrolleri yaptıktan sonra bilgisayarlarının telefonları görmelerini kolaylıkla sağlıyorlar.

Donanımsal teknik sorunlar, bilgisayar USB bağlantısındaki soket arızaları veya bilgisayarın kendisinde aygıt algılama ayarlarının yanlış yapılmış olması gibi birçok farklı etkenin buna sebep olduğu biliniyor. Endişe etmeden sadece adım adım sürece yön vermek gerekiyor.

Bilgisayar Telefonu Görmüyor Sorunu Çözümü

Telefon bilgisayara bağlanmıyor sorununu oluşturan sebepler birtakım farklılıklar arz eder. Her biri hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Çünkü sonraki süreçlerde karşılaşılacak sorunlarda durumu bu sayede anlamlandırmak daha kolay olur.

  • USB kablosu bozuk olabileceğinden başka bir kablonun denenmesi,
  • USB kablosunu taktıktan hemen sonra telefonun ekran kilidinin de açılması,
  • Telefonda ayarlar-geliştirici seçenekleri ve USB hata ayıklama adımlarının izlenmesi,
  • Bilgisayar USB soketinin çalıştığından emin olunması,
  • Bilgisayardaki USB sürücüsünün güncelliğinin kontrol edilmesi,
  • Telefonun şarj soketinde kir,toz vb. etkenler varsa giderilmeli,
  • Cihaz şarj soketi teknik servise kontrol ettirilmeli,arızalı ise değişimi yaptırılmalıdır.
  • Özellikle apple ürünleri veri aktarımı için orjinal data kablosu seçiyor, orjinal usb kablosu kullanılmalı.

Genel olarak bu gibi işlemler sonrasında pek çok insan büyük oranda cep telefonlarının kolaylıkla bilgisayarlarına bağlamayı başarıyorlar. Bazen cihazlarda yüklü birtakım virüs programlarının da bu gibi sorunlara sebep olduklarını daima akılda bulundurmak gerekiyor.

Telefonla Bilgisayar Nasıl Eşleştirilir?

Çoğu insan bilgisayarıyla telefonu arasında birtakım verilerin istendiği zaman rahatça transferi için bir koordinasyonu kurma isteğindedir. İlgili eşleştirmenin bazı basit işlemler yoluyla problemsiz olarak yerine getirilmesi mümkündür. Bilgisayar telefonu görmüyorsa bu durum can sıkabilir.

Hem İOS ve hem de Android tabanlı cihazlarda bu işlemin kısa sürelerde yerine getirilmesi olanağı vardır. Öncelikle kişilerin ilgili Microsoft mevcut hesaplarına girmeleri gereklidir. Daha sonra direkt ayarlar kısmından ‘’telefon ekle’’ sekmesine dokunulmalıdır.

Telefonun bilgisayara bağlanacağına yönelik çıkan bildiri bölümüne cep numarası yazılmalıdır. Gönder dendiğinde alınacak mesajdan sonra Cortana uygulaması yoksa edinilmelidir. Bu işlemde herhangi bir sorun yoksa ilgili eşleştirme Microsoft hesabındayken otomatik olarak gerçekleşir.

Bluetooth ile pratik şekilde eşleştirme seçeneği de insanların önünde bulunan en güzel olanaklardan biridir. Bunun yapılması konusunda bilgisayardan sadece Bluetooth kısmına girilir ve başka cihazlar kısmından gerekli eşleştirme basitçe gerçekleştirilir.

USB Ayarları Nasıl Yapılır

Cep telefonlarında kişiler USB ayarları bölümüne istedikleri zaman basitçe ulaşırlar. Telefonda menü kısmından ayarlar sekmesine girince oradaki ek ayarlara tıklanır. Daha sonra ise geliştirici seçenekleri bölümüne girilir.

Akabinde o kısımdaki listede USB ile ilgili çok sayıda bölüm çıkar. Hata ayıklama veya yetkilendirme işlemleri gibi her ne işlemin yapılmasına ihtiyaç varsa ona yönelik bir erişim gerçekleştirilir ve arzu edilen düzenlemeler yerine getirilir.

Bilgisayar telefonu görmüyor ise bu sorunun başlangıç noktalarından biri bu durum olabilir.


Bu içerikleri Okudunuz mu?

Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme
Telefon Ekranı Kırıldı
Telefonun Hoparlörüne Su Kaçtı
Orjinal iPhone Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır ?


MTP Modu Nasıl Açılır

Akıllı cep telefonlarında MTP modunun açılması için öncelikle cep telefonu ilgili şarj kablosuyla bilgisayara bağlanmalıdır. Bu işlem sonrasında durum çubuğu aşağıya çekilmelidir. Akabinde ekrana gelen seçenekler arasından bağlantı tipi MTP olarak seçilir veya diğer seçenekler bu noktada tercih edilir. MTP kısmına giriş bu şekildedir.

Telefon Şarj Ediyor Ama Görmüyor

Telefonun şarj etmesine rağmen bilgisayarda görülmemesinin sebebi, veri aktarım ayarının yanlış yapılmış olmasından kaynaklıdır. Bilgisayarla telefon arasında bağlantı kurduktan sonra veri aktarımına izin veriyor musunuz kısmına onay verilmelidir.

Bunu yapınca sorun düzelir. Bilgisayar telefonu görmüyor sorunu hala devam ediyorsa ikinci alternatif seçenek olarak ekran kilidi açıkken bilgisayarla bağlantı kurulması denenmelidir.

Hizmet verdiğimiz telefon markaları:

iPhone Tamiri
Samsung Telefon Tamiri
Xiaomi Tamiri
Huawei Tamiri
Oppo Tamiri

Daha fazla bilgilendirici içerik için Tamirburada Blog sayfamıza gözatabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Sor!
Sorununuz için Hemen Yardımcı Olabilirim
Tamirburada Destek Hattı
Size Yardımcı Olmayı Çok İsterim Sorununuzu İletin; Müşteri Temsilcimiz Uygun Olduğunda Size Yardımcı Olacak.