Google’da Gör

Müşteri Memnuniyeti! Google’da Gör

Swap Cihaz Nedir ?

Swap Cihaz Nedir

Satın aldığınız ve kullanmaya başladığınız telefonlarınız belirli bir zaman sonra bozulabilir. Elbette bu durumda garanti kapsamında olup olmadığı da dikkate alınarak cihazlarınız tamir edilebilir. Bu süreçte eğer telefonunuz garanti kapsamındayken bozulup tamir olasılığı mümkün değilse size yeni bir cihaz temin edilir. Bu swap cihaz nedir? diye merak edenler için en iyi yanıtlardan birisidir. Kısacası garanti devam ederken tamiri mümkün olmayan cihazlarınız yerine verilen bir telefon swap cihaz olarak adlandırılır.

Bazı durumlarda telefonlarınız düşebilir, kırılabilir veya farklı bir fiziksel durum karşısında geri dönüştürülemez biçimde bozulur. Bu tip durumlarda tamir olamayan ancak garantisi devam eden cihazlarınızın yerine size sıfır olmayan swap cihaz verilir. Bu cihazları kendi cihazınızın yerine kullanmanız mümkündür. 

Swap Cihaz Nedir ve Alınır Mı?

Swap cihaz nedir ve neden verilir? Sorularının yanıtını öğrendikten sonra bu cihazların güvenilir olup olmadığını merak edebilirsiniz. Elbette bu durum kullanıcının tercihine kalsa da genel olarak incelendiğinde size verilen swap cihazlar sıfıra yakındır. İçerisindeki tüm veriler sıfırlanarak sizlere teslim edilir ve bu nedenle güvenle alınabilir cihazlardır.

Swap cihaz, kullanılamaz durumda olan telefonlarınızın yerine gönderilen ve sizin mağdur olmanızı engelleyen teknolojik ürünlerdir. Yeni bir telefon almaktansa size bedelsiz gönderilen bu cihaz ile iletişim ağınızın kesilmesini engelleyebilirsiniz. Bu nedenle swap cihaz nedir ve alınır mı sorusuna yanıt bulmuş olabilirsiniz.


Bu içerikleri Okudunuz mu?
Jiroskop Nedir ?
iPhone İnternet Paylaşımı

iPhone Kamera Siyah Leke


Swap Cihaz Sıfır Mı?

Swap cihazların üretim tarihleri, garantiye gönderilen bozuk telefonlar ile aynıdır. Ancak bu cihazlar sıfır olmayabilir. Muhtemelen daha önce başka biri tarafından kullanılmış bir cihazdır ve kutusuz olarak gönderilir. Yine de tüm kontrollerden geçtikleri ve sorunsuz oldukları için gönderilirler. Bu nedenle sıfır bir cihaz ayarında oldukları düşünülebilir. 

Bazı telefon markaları swap cihaz gönderileceği zaman yeni bir ürün de gönderebilirler. Ancak bu gibi bir durumda markanın müşteri destek hatlarını arayarak swap cihaz nedir ve nasıl bir telefon gönderileceği konusunda bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Sizlerin mağduriyetini gidermek ve bozuk telefonlarınızın yerine kullanmanız için gönderilen bu swap telefonlar sorunsuz olarak çalışırlar. 

Gönderilen swap cihazlar çoğu zaman daha önce farklı biri tarafından kullanılıp tamir servisine gönderilen cihazlardır. Bu durum cihazların arızalı olduğu anlamına gelmemektedir. Swap cihazın sorunlu aksamları değiştirilmiş ve temizlenmiştir. Cihaz sıfır bir cihaz gibi sıkıntısız ve temiz olarak çalışır.

Gönderilen Ürünün Swap Cihaz Olup Olmadığı Nasıl Belli Olur?

Genellikle sizlere garanti kapsamında bozulan telefonlarınız yerine gönderilen cihazların swap cihaz olup olmadığını anlamanız için belirli yöntemler vardır. Yöntemler aşağıdaki şekilde sıralanabilir;

  • Şarj giriş yerinde bulunan vidalara ışık ile baktığınızda çizikler görüyorsanız bu cihazın daha önce işlem gördüğü anlamına gelir. Genellikle swap cihazlar teknik bir onarımdan geçmiş ürünler olabilmektedir.
  • Eğer swap cihaz gönderildiyse sıfır bir cihaza göre daha çizikli ve kirli olabilir. Buradan da anlaşılması mümkündür.
  • Başka anlaşılır bir durum ise model numarasının kontrol edilmesidir. Örneğin Apple ürünlerinde model numarası M harfi ile başlamışsa sıfır olduğu anlamını taşır. Eğer model numarası F harfi ile başlıyorsa tamir edildiği anlaşılır. Bu numara N ile başlamış ise swap cihaz anlamı taşır.

Bu durumların hepsini göz önünde bulundurarak swap cihaz nedir ve kullanımı uygun mudur sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz. Swap cihazların garanti süreleri, bozulan telefonunuzun garanti süresi ile aynı şekilde ilerler. Bu nedenle rahatça swap cihaz kullanabilirsiniz. Telefonu aldığınızda sıfırlanmış bir şekilde bulup güvenilir bir şekilde kullanmanız söz konusudur.

Sizi daha çok Tamirburada blog içerikleri tüketmeye davet ediyoruz.

Hizmet verdiğimiz telefon markaları:

iPhone Tamiri
Samsung Telefon Tamiri
Xiaomi Tamiri
Huawei Tamiri
Oppo Tamiri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Sor!
Sorununuz için Hemen Yardımcı Olabilirim
Tamirburada Destek Hattı
Size Yardımcı Olmayı Çok İsterim Sorununuzu İletin; Müşteri Temsilcimiz Uygun Olduğunda Size Yardımcı Olacak.