Google’da Gör

Müşteri Memnuniyeti! Google’da Gör

Android den İPhone a Rehber Aktarma

Android den İPhone a Rehber Aktarma

Piyasada var olan telefonların birçoğu Android işletim sistemine sahiptir. Kalan diğer kısmın da büyük bir kısmı İPhone işletim sistemini aktif olarak kullanır. Bu iki telefon arasında geçiş yaparken bazı özellikler değişir. Özellikle Android den İPhone a rehber aktarma merak edilen konular arasında yer alır. 

Telefonumuzu

Telefonumuzu Değiştirirken Kabusumuz ” Rehber Aktarma “

Genellikle yeni bir telefon aldığınızda tüm verilerinizi aktarmanız gerekir. Fotoğraflar, dosyalar ve rehber en önemli aktarılması gereken veriler arasındadır. Özellikle iletişim kurmak için rehberin aktarılması öncelikli sırada yer alır. Bu işlem ne kadar karmaşık gelse de aslında son derece basit bir şekilde rehberlerin aktarılması söz konusudur.

Android’den İPhone’a rehber aktarma için öncelikli iki telefonunuzun da yanınızda olması gerekir. Bu sayede her iki telefondan da kontrol sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki adımlar size yol gösterici talimatları içerir;

  • Eski Android işletim sistemine sahip telefonunuzun ayarlar sekmesine girin,
  • Burada yer alan hesaplar sekmesine tıklamanız gerekir,
  • Hesaplara girdiğinizde Google hesabınıza tıklayarak işleme devam edilir,
  • Burada senkronizasyon özelliğini aktifleştirmeniz gerekir.
  • Senkronizasyon kısa bir süre sonra sağlanır.
  • Yeni Apple işletim sistemine sahip İPhone cihazınızın ayarlarını açın,
  • Buradan kişilere girip hesaplar butonuna basmalısınız,
  • Hesap ekleyerek devam edebilir ve daha sonrasında Android hesabınızın Gmail hesabı ile giriş yaparak kişilerinizi kısa sürede aktarabilirsiniz.

Aktarmak için her iki cihazınızda da bu adımları takip edebileceğiniz kapasite ve ayarlar sekmesi olmalıdır. Eğer Android telefonunuzda bir Gmail hesabınız hiç var olmadıysa kişileri veya diğer verileri senkronize etmeniz zor olur. Ayrıca yeni bir telefon aldığınızda verilerinizi bluetooth ile de aktarmanız söz konusudur. Bunun için iki cihazın bu özelliğini aktifleştirip yakın bir konumda tutmanız yeterli olacaktır. Android’den İPhone’a rehber aktarma her koşulda size alternatif pek çok yöntem ile sunulur.


Bu içerikleri Okudunuz mu?
Jiroskop Nedir ?
Swap Cihaz Nedir ?
iPhone İnternet Paylaşımı

iPhone Kamera Siyah Leke


Android den İPhone a Rehber Aktarma Nasıl Yapılabilir?

Yeni bir işletim sistemine sahip cihaz aldığınızda rehber aktarımı son derece basit ve pratik bir işlemdir. Eski yöntemlerle saatlerce uğraşmak yerine basit birkaç adım uygulayarak rehberinizi aktarabilirsiniz.  Android den İPhone a rehber aktarma işlem basamaklarını uyguladığınızda bunun ne kadar kolay olduğunu görebilirsiniz. 

Android temelli cihazınızın ayarlar bölümüne girin. Burada yer alan Hesaplar kısmına giriş yapın. Burada önemli olan kısım hesap ayarlarınızı yapabilmek için senkronizasyonun açık olmasıdır. Bu sayede istediğiniz kadar cihaz değiştirin, Gmail şifrenizi hatırladığınız sürece basit bir aktarım sağlayabilirsiniz.

Bu yöntemleri uygulayarak kayıpsız bir şekilde rehberinizdeki numaralarınızı yeni cihazınıza aktarabilirsiniz. Bu işlem basamaklarından farklı olarak kullanabileceğiniz diğer bir yöntem de SIM kartınızı çıkarıp yeni cihazınıza takmaktır. Ancak olası bir SIM kart sıkıntısında bu işlem basamaklarını tercih etmek daha mantıklı ve teknolojik bir yöntemdir.

Özellikle SIM kartlarının da bir kapasitesi olduğunu unutmamak gereklidir. Yani belirli bir sayıya ulaşan kişilerden sonrasını SIM kartına kaydetmek de zordur. Bu nedenle uygulamalar veya ayarların senkronizasyonu ile Android’den İPhone’a rehber aktarma kolay bir şekilde yapılabilir.

Android’den İPhone’a Rehber Aktarma Uygulaması

Genellikle telefon değiştirdiğinizde yapmanız gereken ilk adım verileri aktarmak olmalıdır. Bu sayede kaldığınız yerden tüm fotoğraflarınızı görebilir ve kişilerinize erişebilirsiniz. Bunun için farklı yöntemler olsa da en sık merak edilen Android den İPhone a rehber aktarma işlemidir. Bu, işlerinizi aksatmadan halledebilmek için en çok önemsenen konular arasındadır.

İndirdiğiniz güvenilir bir uygulama ile diğer ayarlama işlemlerine gerek kalmadan rehber, fotoğraf veya herhangi bir veriyi kısa sürede aktarabilirsiniz. Sizler için hangi yöntem kolay ve güvenilir geliyorsa onu tercih edebilirsiniz.

Sizi daha çok Tamirburada blog içerikleri tüketmeye davet ediyoruz.

Hizmet verdiğimiz telefon markaları:

iPhone Tamiri
Samsung Telefon Tamiri
Xiaomi Tamiri
Huawei Tamiri
Oppo Tamiri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Sor!
Sorununuz için Hemen Yardımcı Olabilirim
Tamirburada Destek Hattı
Size Yardımcı Olmayı Çok İsterim Sorununuzu İletin; Müşteri Temsilcimiz Uygun Olduğunda Size Yardımcı Olacak.