Google’da Gör

Müşteri Memnuniyeti! Google’da Gör

iPhone Uygulama Gizleme

iPhone uygulama gizleme

Akıllı telefonlarınızın çalışma prensibine bağlı olarak pek çok işlemi yapmanızı kolaylaştıran uygulamalar bulunur. Bu uygulamaları ana ekranda veya menüde görüp görmeyeceğinizi kendi tercihlerinize göre belirlemeniz mümkündür. iPhone uygulama gizleme bu seçenekler arasında en çok merak edilenler dir.

Uygulama Gizleme Pratik mi?

Ekranınıza neredeyse istediğiniz tüm uygulamaları rahatça yerleştirebilirsiniz. Bunun sayesinde hızlıca erişmek istediğiniz simgeye dokunarak kısa sürede ulaşabilirsiniz. Özellikle banka ve fotoğraf uygulamaları bunun için ana ekranda sıklıkla kullanılır. İş akışlarını daha kolay sağlaması için sizler de ana ekranda bu uygulamaları sabitleyebilirsiniz.

İPhone telefonunuzda kullandığınız uygulamaları ana ekranda kullanmanın yanı sıra dilerseniz tek bir klasör içinde de toplayarak kategorilere ayırabilirsiniz. Dilerseniz iPhone uygulama gizleme ile dilediğiniz tüm uygulamaları her yerden görünmez kılabilirsiniz. Bunun için ana ekranda herhangi bir uygulama üzerine uzun süre basılı tutarak uygulamaların değiştirilebilme özelliğini aktif edersiniz. Buradan da uygulamanın kenarında bulunan eksi işaretine tıklamanız yeterli olacaktır.

Gizleme işlemi içerisindeki verileri silmez veya uygulamayı komple kaldırmaz. Sadece ekranda görünmesini engeller. Bu da istediğiniz telefon düzenini yapmanız için size avantaj sağlar. Uygulamalarını gizledikten sonra tekrar bulmak isterseniz arama kısmına uygulama adını yazabilirsiniz. Verileriniz dururken istediğiniz uygulama düzeni de sağlanmış olur.

iPhone Uygulama Gizleme Ekranda Nasıl Yapılır?

Sahip olduğunuz Apple cihazınızda uygulamaların görünürlüğünü veya gizliliğini kolayca ayarlayabilirsiniz. İndirdiğiniz veya sahip olduğunuz Apple veya üçüncü taraf uygulamalarını cihazınızın yerleşik özelliklerini kullanarak gizleyebilirsiniz. Uygulama gizleme bu özellik ile birkaç saniye içerisinde yapılabilir. 

Uygulamaların birine uzun bastığınızda tüm simgelerin hareket etmesi, değiştirme yapmak için hazır olduğu anlamına gelir. Burada kaldırabilir hatta uygulamanın ana ekrandaki yerini dahi değiştirebilirsiniz. Pek çok Apple kullanıcısı kendi akıllı cihazlarını bu şekilde düzenleyebilir ve konforunu artırır.

Ekranda yerleşik özelliği kullanmadan ayarlardan da bu özelliği kullanabilirsiniz. Siri ve benzeri uygulamalarında bu sayede gizlenmesi mümkündür. Basitçe yapılabilecek bu ayardan sonra uygulamalarınızı arama yaparak veya ana menüye girerek tekrardan bulabilirsiniz. Cihazınızın güncel işletim sistemine sahip olduğundan da emin olmanız daha hızlı bu işlemleri yapmanızı sağlar.


Bu içerikleri Okudunuz mu?
Jiroskop Nedir ?
Swap Cihaz Nedir ?
iPhone İnternet Paylaşımı

Android den İPhone a Rehber Aktarma


iPhone’da Uygulama Kilidi Var Mı?

İPhone uygulama gizleme özelliğine ek olarak parmak izi, face ID veya şifre ile uygulamalara kilit koyabilirsiniz. Bu sayede telefonunuza gizlice erişilmesinin önüne geçebilirsiniz. Dilediğiniz zaman da bu özellik kapanabiliyor. Genellikle de mesajlar ve galeri gibi uygulamalar bu sayede koruma altına alınır. Bazı durumlarda çocukları olan kişiler de ebeveyn koruması için çeşitli uygulamalara kilit konabilir.

Uygulama ayarlarına girerek hangi yöntem ile kilit koymak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Bu sayede bilgi güvenliği sağlanmış olur. Şirket çalışanları da sıklıkla kişisel verilerinin korunması için bu tarz önlemler uygulayabilir. Şifreleme sistemini kullanım tercihlerinize göre seçebilir veya ayarlarına girerek kaldırabilirsiniz.

iPhone Uygulama Gizleme İşlemini Geri Alma

Ana ekranlarınızdan kaldırdığınız yani gizlediğiniz uygulamaları tekrardan ana ekrana kolayca geri koyabilirsiniz. Bunun için ana ekranın herhangi boş bir alanına kısa bir süre parmağınızla basılı tutmanız gerekir. Basılı tuttuğunuzda İPhone yerleşik uygulama devreye girer ve burada seçenekler kısmından istediğiniz uygulamanın adını yazarak bulabilir ve tekrardan ana ekrana ekleyebilirsiniz.

iPhone uygulama gizleme veya geri yükleme ile kişisel telefonlarınızı özgürce kullanabilirsiniz. Uygulamalarınızı silmediğiniz sürece gizleseniz dahi hesaplarınız veya verileriniz silinmediği için kullanım kolaylığı yaratır. Eğer yerleşik uygulama özelliğini tercih etmek istemezseniz uygulama ayarlarından da bunu sağlayabilirsiniz. Pek çok kullanıcı İPhone telefonların bu basit ve başarılı imkanlarını kullanarak iyi bir cihaz kullanımı yakalayabilir.

Sizi daha çok Tamirburada blog içerikleri tüketmeye davet ediyoruz.

Hizmet verdiğimiz telefon markaları:

iPhone Tamiri
Samsung Telefon Tamiri
Xiaomi Tamiri
Huawei Tamiri
Oppo Tamiri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Sor!
Sorununuz için Hemen Yardımcı Olabilirim
Tamirburada Destek Hattı
Size Yardımcı Olmayı Çok İsterim Sorununuzu İletin; Müşteri Temsilcimiz Uygun Olduğunda Size Yardımcı Olacak.