Google’da Gör

Müşteri Memnuniyeti! Google’da Gör

Telefon Ekranı Nasıl Temizlenir ?

Telefon Ekranı Nasıl Temizlenir

Akıllı cep telefonları hayatımızın vazgeçilmez araçlarındandır, her kullanıcı nereye giderse gitsin cep telefonlarını da yanlarında götürürler. Dolayısıyla günün her saatinde zaman ve mekan fark etmeksizin elimizde olan cep telefonları bakteri yuvası haline gelmektedir.

Telefon ekranı nasıl temizlenir? sorusuna, aşağıdaki yazımızda tüm detayları ile sizler için  ele aldık.

Dokunmatik Ekran Temizlerken Nelere Dikkat Edilmeli? 

  • Öncelikle cihazınızı kapatın ve prize bağlı olmadığına emin olun.
  • Telefonunuzun ekranını silmek için kullanacağınız bez yumuşak bir yüzeye sahip olmalıdır. 
  • Mikrofiber bez veya kadife bir bez parçası parmak izlerini ve bakterileri yok etmede çok daha başarılı sonuç elde edecektir.
  • cam temizleyici sıvı,telefonunun ekranına değil, mikrofiber bez üzerine püskürtülüp silme işlemini gerçekleştirin.
  • Ekranı temizlemek için kağıt havlu, çamaşır suyu, camsil ,gibi ürünleri kullanmamaya dikkat edin
  • Akıllı telefon ekranı temizleme de alkol bazlı sıvılar kullanılmalıdır. %70 oranında izopropil alkol kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.
  • Telefon temizliği esnasında ekrana baskı uygulamamaya dikkat edin.

Telefon Ekranı Nasıl Temizlenir?  İyi Sonuç Veren Yöntemler 

Akıllı telefonlar, günümüzde en yakın arkadaşımız gibi oldu, evde, okulda, işyerinde, toplu taşıma araçlarında tüm mekanlarda ellerimizle topladığımız virüs ve bakterileri parmaklarımızla cep telefonlarımıza taşımaktayız.

Akıllı telefonlarımızı düzenli olarak temizlemek sağlığımız için büyük önem arz etmektedir. Temizlik esnasında kullanılan mikrofiber bez ve akıllı telefon temizliğinde kullanılan sıvı madde seçimine dikkat edilmelidir.

Telefon Ekranı Nasıl Temizlenir

Kağıt Havlu Kullanmayın! Mikrofiber Bez Kullanın

Telefonunuzun ekranını kağıt havlu ile temizlemek ekranının çizilmesine yol açar, dolayısı ile mikrofiber bez veya yumuşak dokulu bez kullanmaya dikkat edin.

Mikrofiber bez ile temizlenen ekran eskisinden daha parlak görüntüye sahip olur ve temizlik esnasında ekranın çizilmesini engeller.

Temizlikte Kullanılan Sıvılara Dikkat! İzopropil Alkol Kullanımı

Akıllı telefon ekranı temizlenirken su, camsil ve çamaşır suyu kullanmaktan kaçının. Çünkü bu maddeler cihazınızın içine kaçtığında oksitlenmeye ve kısa devre oluşumuna yol açabilir.

Telefon ekranı temizliğinde uzmanlar, bakterilerin yok edilmesi açısından ve sıvının cihaz içerisine teması riski olduğundan alkol bazlı ürünlerin kullanımını tavsiye etmektedir. Genellikle %70 oranında izopropil alkol içeren maddeler tavsiye edilmektedir. 

Bizim gibi cep telefonu tamiri servisleri de anakart onarımı esnasında temizlik maddesi olarak izopropil alkol kullanmaktadır.

Dokunmatik Ekran Temizliğinde Nelerden Uzak Durulmalı 

Telefon ekranı firmalar tarafından ne kadar çizilmeye karşı dayanıklı olarak üretimi yapılsa da hassas yapıya sahip oldukları için çizilmeye yatkın bir yapıya sahiptir. Sert yüzeyli bez ve ekrana zarar verecek sıvılarla temizlik yapmamaya dikkat edin. Ayrıca ekranın temizliğine başlamadan önce cihazınızı muhakkak kapatın ve şarja takmayın.

Telefonunuzun temizliği esnasında  ahize kısmını silmemeye dikkat edin. Bunun sebebi ise ekranı sildiğinizde biriken kir ve toz ahize filtresini tıkayabilir ve konuşurken karşı tarafın sesini eskisi gibi net alamayabilirsiniz.

Ayrıca telefon ekranını silme aşamasında  baskı uygulamaktan kaçınmalısınız. Yüksek baskı sonucunda ekran kırılabilir ya da ekran  pikseli sorunu ortaya çıkarabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Sor!
Sorununuz için Hemen Yardımcı Olabilirim
Tamirburada Destek Hattı
Size Yardımcı Olmayı Çok İsterim Sorununuzu İletin; Müşteri Temsilcimiz Uygun Olduğunda Size Yardımcı Olacak.