Google’da Gör

Müşteri Memnuniyeti! Google’da Gör

Şarjı En Uzun Giden Telefonlar

tamirburada sarji en uzun giden telefonlar

Akıllı cep telefonları günlük yaşamın vazgeçilmez parçalarından biridir. İnsanların birçok ihtiyacını bu güzel teknolojik aletler daima en iyi şartlarda karşılar. Peki ya bu telefonlar yeteri kadar şarj konusunda performans vermiyorsa o halde ne yapılmalı? bu da bilinmelidir.

Tek ve güzel çözüm, telefon konusunda tercihi her zaman şarjı en uzun giden telefonlar modellerinden yana yapmaktır. Piyasaya ilişkin birtakım iyi araştırmalarda bulunulursa eğer rahatlıkla hangi telefonun bu açıdan beklentileri karşıladığı öğrenilir.

Çünkü halihazırda birbirinden farklı markalar özelinde üretilen ve birçok bataryası en iyi telefon ile bir araya gelinmesi mümkündür.

Şarjı En Uzun Giden Telefonlar İncelemesi

En yüksek mah telefon modelleri arasında herkesin memnun kalacağı türden oldukça güzel seçenekler vardır. Sadece buna yönelik birtakım incelemelerde bulunmak gerekir.

  • Samsung Galaxy M51 (7000 mAh)
  • TecnoPova Neo 2  (7000 mAh)
  • TecnoPova 3 (7000 mAh)
  • Poco X3 Pro model  (5160 mAh)
  • Vivo Y20S, (5000 mAh)
  • Realme C21,(5000 mAh)
  • Samsung Galaxy F62 (7000 mAh)
  • Samsung Galaxy m62 (7000 mAh)

Bu telefonlar birçok insanın beklentilerini daima en ideal şekilde karşılayacak bir yapıdadır. Çünkü onlar yüksek ve özel batarya kapasitelerinden dolayı şarjı bitmeyen telefon seçenekleri arasında bulunuyorlar.

tamirburada sarji uzun giden telefonlar

Şarjın Uzun Gitmesi İçin Ne Yapılmalı?

Cep telefonlarında insanlar şarjlarını kullanım noktasında daha da iyi hale getirecek birçok dinamikten faydalanma şanslarına sahiptirler. Bunun için yapmaları gereken ve onlara her bakımdan faydalı olacak birçok güzel yöntem vardır.

Bunlar arasında yer alan hususlar ilgili telefonun ekran parlaklığının uygun şekilde azaltılması, ekranın kullanım olmadığında daha az bir sürede kapanması için ayarlanması konuları yer alır. Öte yandan çok yüksek pil gücü harcayan uygulamalar varsa onları kullanıma kadar devre dışı kalacak şekilde optimize etmek gerekir.

Gereksiz yere wifi açık tutmamak, şarjı her zaman tam doldurmak ve bazen ise telefonu uçak moduna almak şarjın gün içerisinde çok daha iyi şekilde kullanılmasını sağlar.

Arka planda kullanılmayan uygulamalar kapatılmalı ve açık olan bluetooth gibi uygulamalar kapatılmalıdır. Cep telefonları düzenli olarak şarj edilmeli uzun süre şarja takılmamalıdır.

En Dayanıklı Batarya Hangi Telefonda?

Samsung markası, tüm dünyada kullanıcı sayısı oldukça fazla olan en kaliteli markalardan biri olarak öne çıkıyor. Bu markaya ait şekilde üretilen ‘’SamsungGalaxy M51’’ model telefonun halihazırda diğer cihazlara kıyasla iyi bir batarya performansına sahip olduğu görülüyor.

Çünkü bu telefonda gücü oldukça fazla yapıda olan 7000 mah derinde bir batarya yer alıyor. Onun sayesinde cihazın şarjı uzun süreler herhangi bir şekilde hızlı olarak tükenmeden kullanılıyor. Fiyatı konusunda diğer telefonlardan biraz daha pahalı olsa da şarj tarafında beklentileri en üst düzeylerde karşılıyor.

Bir Telefon Kaç Mah Olmalı?

Genel olarak piyasada yaygın şekilde 4000 ila 5000 aralığında mAh değerine sahip cep telefonlarını insanlar bulurlar. Fakat bu telefonların kendi yapılarına göre şarjlarının kısa sürelerde tükenmesi gibi birtakım sorunlarla insanlar karşılaşıyorlar.

Eğer mah değeri açısından biraz daha iyi olan bir cihaz tercih edilirse her bakımdan şarj kapasitesi ve uzun kullanımlar noktasında en güzel olanaklara sahip olunur.

Son teknolojik olanaklardan faydalanarak üretilen pek çok telefonun artık halihazırda 7000 mah değerine sahip olduğu görülüyor. Bu telefonlar performans açısından daha harika bir işlevselliği ortaya çıkarıyorlar. 

Fakat şuda bir gerçektir ki Apple veya Samsung markasının 4500 mAh olan bir modelinin batarya kalitesi  ile İnfinix yada Techno gibi markalarında 7000 mAh bataryasının kalitesi bir olmadığı da ortadadır. 

En Fazla Kaç Mah Telefon Var?

Yurtdışında satılan ve nadir şekilde üretilen bazı cep telefonlarına 7000 mah üzerine çıkacak şekilde cihazları da görmek mümkündür. Ancak kolay ulaşılabilir olması açısından insanların 7000 mah değerindeki telefonların yurtdışında olduğu gibi Türkiye özelinde de tedarik edebilme şansları vardır. Samsung, TecnoPova 3 gibi cihazları bu kapsamda temin edebilmek olanaklıdır.

Telefon Modelleri

Huawei, Xiaomi, OppoRealme, Poco X3, Vivo ve OnePlus gibi markalar özelinde insanların mah kapasitesi oldukça güzel cep telefonlarına erişim sağlama şansları vardır. Bu markalar bünyesinde üretilen her bir telefon, farklı türlerde özelliklere ve donanımsal yapılar sahiptirler.

Onları her zaman kendi firmalarının garantisi altında ve güvenilir olan satıcılardan temin etmek gereklidir. İthalatçı garantili gibi güvencelerle satın alırken IMEI kaydı gibi sorunları ile karşılaşmamak adına dolayı oldukça dikkatli olunmalıdır.

Batarya mAh kapasitesi yüksek olan modellerin dışında burada cihazın markası da büyük önem taşımaktadır. Vestel markasının 7000 mAh kapasitesi ile Samsung markasının 4000 mAh’ı eşittir. Burada yedek parça kalitesi ön plana çıkmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Sor!
Sorununuz için Hemen Yardımcı Olabilirim
Tamirburada Destek Hattı
Size Yardımcı Olmayı Çok İsterim Sorununuzu İletin; Müşteri Temsilcimiz Uygun Olduğunda Size Yardımcı Olacak.