Google’da Gör

Müşteri Memnuniyeti! Google’da Gör

Android Telefon Yedekleme

Android Telefon Yedekleme

Telefonunuzdaki verileri yedeklemek için Android telefon yedekleme yöntemlerini araştırıyor olabilirsiniz. Dosyalarınızı yedeklemenin birçok yöntemi mevcut.

Dünyanın dört bir tarafında sayısızca kullanıcının Android telefonları tercih ettiğini biliyoruz. Bu cihazlardaki depolama alanları sürekli olarak artmaya devam ediyor. Bu sayede cihazlarımızda yüksek kapasiteli verileri saklayabiliyoruz. Verilerin günümüzdeki en değerli şeylerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

İşte bu sebeple fotoğraf ve videolar dahil tüm verilerinizi güvenli bir şekilde yedeklemeniz ve saklamanız oldukça önemli. Cihazınızı yedekleme ve geri yükleme için uygulayabileceğiniz birçok yöntem mevcut. Bu yöntemler arasında Google’ın sunduğu bir yöntem mevcut. Android cihaz kullanıcıları, Google One ile kolayca yedekleme yapabiliyor. 

Verileri Yedekleme Neden Önemli?

Verileri yedekleme seçeneğini kesinlikle göz ardı etmemeniz gerekiyor. Google One ile Android telefon yedekleme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Bu işlemin sizi uğraştıracağını düşünüyorsanız, bunu bir kez daha düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü fotoğraf ve video gibi verilerin günümüzde çok değerli olduğunu hiç kimse inkâr edemez.

Veri kayıpları, kullanıcılara maddi ve manevi olarak büyük hasarlar verebiliyor. İşte bu sebeple dosyalarınızı yedeklemenizi öneriyoruz. Böylece, daha sonra dosyalarınız silinse bile yedekten tekrar geri yükleyebilirsiniz.

Ancak tabii ki verilerinizi yedeklerken güvenli bir yöntem tercih etmeniz şart. Çünkü veri hırsızlığı, günümüzün en büyük problemlerinden birisi olarak gösterilebilir. Verileriniz çalınırsa büyük kayıplarla karşı karşıya kalabilirsiniz. 

Güvenli yöntemlerle dosyalarınızı yedeklemenin bazı yöntemlerini yazımızda sizlere açıklamak istiyoruz. Böylece dosyalarınızı güvenle yedekleyebilir ve istediğiniz zaman yedekten geri yükleyebilirsiniz.

Google One ile Hangi Veriler Yedeklenebilir?

Android telefonlara Google One uygulamasını yükleyerek yedekleme yapılabiliyor. Bir Android cihazdaki birçok öğeyi bu uygulamayla otomatik olarak yedekleyebilirsiniz. Google One ile çağrı geçmişi, uygulama verileri, SMS mesajları, MMS mesajları, fotoğraf ve videolar, kişiler ve ayarlar otomatik olarak yedeklenebilir. Bu uygulamayla yedeklenebilecek öğelerden bazıları bu şekilde oluşuyor.

Bu içerikler ilginizi çekebilir
Kapalı iPhone Nasıl Bulunur,
Şarj Soketi Nasıl Temizlenir
Hattım Hangi Operatörde

Google One ile Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır?

Telefonunuza Google One uygulamasını yükleyerek güvenli bir şekilde yedekleme yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde verilerinizin otomatik olarak yedeklenmesini de sağlayabilirsiniz. Google One ile verilerinizi nasıl yedekleyeceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz. 

Android Telefonu Otomatik Olarak Yedekleme

 • Telefonunuza Google One uygulamasını indirin ve uygulamayı açarak Google hesabınızla giriş yapın. 
 • Sol üstteki üç çizgiye dokunarak açılan kısımda Ayarlar seçeneğine dokunun.
 • Karşınıza gelen ekranda Yedekleme ayarlarını yönet seçeneğine tıklayın. 
 • Açılan kısımda hangi verilerin Google hesabınıza otomatik yedekleneceğini seçmeniz gerekiyor. Bu kısımda Cihaz verileri, Multimedya mesajları ve Fotoğraflar ve videolar seçeneklerinden istediklerinizi aktifleştirebilirsiniz.
 • Aynı kısımdaki Mobil veri kullanarak yedekle seçeneğini işaretlerseniz, cihazınız mobil veriye bağlıyken de yedekleme yapmaya devam eder. Bu adımları uyguladığınızda seçtiğiniz veriler otomatik yedeklenmeye başlayacak ve Android telefon yedekleme işleminiz bir süre sonra tamamlanacaktır.

Yedeklenen Verileri Telefona Geri Yüklemek

 • Yedeklenen verilerinizi geri yüklemek için Google One uygulamasını açın ve Google hesabınıza giriş yapın.
 • Sol üstteki üç çizgiye dokunun ve Ayarlar kısmına girerek Yedekleme hesabımdan geri yükle seçeneğine tıklayın.
 • Açılan kısımda geri yüklemek istediğiniz verilerin yanında bulunan Geri yükle seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Böylece yedeklenen öğeler geri yüklenmeye başlayacaktır. Bu işlemin tamamlanma süresi, dosyaların boyutlarına göre değişiklik gösterebilir.

Google Fotoğraflar ile Veri Yedekleme Nasıl Yapılır?

Android cihazınızda sadece fotoğraf ve videolarınızı yedeklemek için kullanabileceğiniz bir yöntem mevcut. Google Fotoğraflar uygulaması ile cihazınızdaki fotoğraf ve videoları Google hesabınıza yedekleyebilirsiniz.

Android Telefonda Fotoğraf ve Videoları Yedekleme

 • Google Fotoğraflar uygulamasını cihazınıza indirerek açın ve Google hesabınızla giriş yapın.
 • Sağ üstteki profil fotoğrafınıza dokunun ve açılan kısımda Yedeklemeyi aç seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza gelen ekranda Yedeklemeyi aç butonuna dokunduğunuzda fotoğraflarınız ve videolarınız yedeklenmeye başlayacaktır. Bu sayede Android telefon yedekleme işlemi de kısmen tamamlanmış olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Sor!
Sorununuz için Hemen Yardımcı Olabilirim
Tamirburada Destek Hattı
Size Yardımcı Olmayı Çok İsterim Sorununuzu İletin; Müşteri Temsilcimiz Uygun Olduğunda Size Yardımcı Olacak.