Google’da Gör

Müşteri Memnuniyeti! Google’da Gör

Kapalı iPhone Nasıl Bulunur ?

Kapalı iPhone Nasıl Bulunur

Cihazınızı kaybettiyseniz, kapalı iPhone nasıl bulunur öğrenmek isteyebilirsiniz. Aygıtınızın konumunu bulmanın bir yolu var.

Cep telefonu gibi aletlerin hepimiz için değerli olduğunu söyleyebiliriz. Bu tür cihazları kaybetmek bizler için büyük hasarlara neden olabiliyor. Aslında telefonunuzu kaybettiğinizde sadece maddi hasarla karşı karşıya kalmıyorsunuz. Örneğin, bir telefon çalındığında, içerisindeki verilerde çalınmış oluyor. Bu da aslında maddi hasardan çok daha büyük kayıplara yol açabiliyor. 

İşte bu sebeple çalınan veya kaybolan cihazınızı bulmak için yollar arıyor olabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık kaybolan telefonlarda daha rahat bulunabiliyor. Özellikle iPhone’a sahip olan kişiler, bu konuda oldukça şanslılar. Bir iPhone’a sahipseniz, telefonunuzu bulmanızın bir yolu var. 

iPhone Bul Özelliği Nedir? Ne İşe Yarar?

Find My iPhone olarak da bilinen bu özellik, Bul uygulamasını kullanarak cihazınızı bulmanıza yardımcı olur. Kapalı iPhone nasıl bulunur sorusunun cevabı aslında Bul uygulamasında saklıdır. Kaybolan veya çalınan iPhone, iPad veya iPod gibi bir cihazınızı bu uygulama sayesinde bulabilmeniz mümkün. 

Ancak bu özelliği kullanabilmek için cihazınızda bu özelliğin açık olması gerekiyor. Bul özelliği ve Bul ağı açıkken, cihazınızı kapatsanız bile 24 saat içinde konumunu bulabilirsiniz. Yani aslında bu özellik, Apple kullanıcılarının cihazlarını kapalıyken bile takip etmelerini sağlar.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir
iPhone Orjinal Ekran Nasıl Anlaşılır
Şarjı En Uzun Giden Telefonlar
Telefon Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür

iPhone Bul Özelliği Nasıl Açılır?

Bul özelliğini açmanın nasıl yapıldığını sizlere açıklamak istiyoruz. Cihazınızda bu özelliği açık tutmanız oldukça önemli. Bu özellik sayesinde cihazınız kapalıyken kaybolsa bile konumunu bulabileceğinizi tekrar hatırlatalım. Bu sebeple kapalı iPhone nasıl bulunur kısmına geçmeden önce bu özelliği aktif etmeniz kesinlikle şart. 

iPhone Kayıp Modu Aktifleştirme

  • iPhone’da Ayarlar kısmına girerek adınızın bulunduğu seçeneğe tıklayın ve açılan kısımda Bul seçeneğine dokunun.
  • Sonrasında Apple kimliğinizle oturum açmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra iPhone’umu Bul seçeneğine dokunarak bu özelliği aktifleştirmelisiniz. 
  • Bul özelliğini aktifleştirdikten sonra Bul ağı seçeneğini de aktifleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu seçeneği açtığınızda, cihazınız kapandıktan 24 saat sonrasına kadar Bul özelliğiyle konumunu bulabilirsiniz. Ayrıca, Bul ağı seçeneği cihazınız güç koruma modundayken 5 saat sonrasına kadar konumunu tespit edebilmenizi sağlar. 
  • Aynı kısımda bulunan bir diğer seçenek ise Son Konumu Gönderme seçeneğidir. Bu seçeneği aktifleştirirseniz, iPhone’unuzun bataryası bitmek üzere olduğunda konumu otomatik olarak Apple’a yollanır. Bu sayede, cihazınız kaybolduğunda şarjı bitse bile son konumuna bakılarak konumu tespit edilebilir. Bu seçeneği de yine isteğinize göre aktifleştirebilirsiniz.

Kapalı iPhone Nasıl Bulunur? iPhone Konum Tespiti

Tüm detaylardan sonra artık kapalı iPhone’u nasıl bulacağımızı birlikte öğrenelim. Kapalı cihazı bulmak için Bul özelliğinin ve Bul ağı seçeneğinin aktif olması gerektiğini hatırlatalım. Bu iki özellik aktifse, aşağıdaki adımlarla cihazınızın konumunu tespit edebilirsiniz.

Find My iPhone ile Cihazınızı Bulun

  • Konum tespiti için icloud.com/find adresine giderek Apple kimliğinizle oturum açın.
  • Aygıt Bul kısmında bulunan Tüm Aygıtlar seçeneğine tıklayın ve bulmak istediğiniz cihazınızı seçin.
  • Cihazınızı seçtikten sonra konumu aranmaya başlanacaktır. Eğer cihaz sorunsuz şekilde bulunduysa, karşınızdaki ekranda konumunu görebilirsiniz. Cihazın konumu belirlenemezse aygıtın adının hemen altında Çevrimdışı yazısını görürsünüz. 
  • Aygıtın son konumunu 24 saat boyunca görebilmeniz mümkün. Bulunduğunda bildir seçeneğine tıklarsanız, aygıtınız aktifleştiğinde bir e-posta bildirimi alırsınız.
  • Başka bir cihazın konumunu görmek için yine en başa dönerek farklı bir aygıt seçebilirsiniz. 

Kapalı iPhone nasıl bulunur sorusunun cevabı basitçe bu şekilde oluşuyor. Aygıtınızda Bul özelliği ve Bul ağı seçeneği aktifse, cihazınız kapalı olsa bile 24 saat içinde bulabilmeniz mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Sor!
Sorununuz için Hemen Yardımcı Olabilirim
Tamirburada Destek Hattı
Size Yardımcı Olmayı Çok İsterim Sorununuzu İletin; Müşteri Temsilcimiz Uygun Olduğunda Size Yardımcı Olacak.