Google’da Gör

Müşteri Memnuniyeti! Google’da Gör

Sim Kart Şifre Kaldırma

sim kart şifre kaldırma

Android ve iPhone’larda sim kart şifre kaldırma işlemini sizlere açıklamak istiyoruz. Böylece pin kodundan kurtularak sim kartınızı kullanabilirsiniz.

Verileri güvenli bir şekilde saklamak günümüzün en önemli konularından birisi. Veri hırsızlığının önüne geçmek için birçok sıkı önlem alınması gerekiyor. İşte bu yüzden bazı zamanlar biz istemesek bile karşımıza şifreli kilitler çıkabiliyor.

Sim kartlar, genellikle pin kodu devre dışı olarak kullanıcılara sunuluyorlar. Ancak, bazı kullanıcılar fark etmeden de olsa pin kodunu aktifleştirebiliyor. Elbette pin kodunu kaldırmak için uygulanabilecek bazı yöntemler mevcut. Android ve iPhone cihazlarında sim kartın pin kodu devre dışı bırakılabiliyor. Böylece herhangi bir şifre girmeden sim kartınızı kullanabiliyorsunuz.

Sim Kartın Şifresini Tahmin Etmeye Çalışmayın

Pin kodu sim kartınızı korumak için kullanabileceğiniz basit bir yöntem. Sim kart şifre kaldırma işlemiyle pin kodunu devre dışı bırakabiliyorsunuz. Böylelikle telefonunuz açılırken size pin kodu sorulmuyor. Sim kartta bir şifrenin bulunması elbette kullanıcıların güvenliği açısından iyi bir şey. Ancak, bazı kullanıcılar bu durumdan rahatsız olabiliyorlar. 

Bu durumda yazımızdaki adımlar sayesinde sim kartınızın pin kodunu devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak işlemlere geçmeden önce kritik bir uyarı yapmak istiyoruz. Sim kartınızın şifresini devre dışı bırakırken size mevcut pin kodu sorulacaktır. 

Eğer mevcut pin kodunu bilmiyorsanız, asla tahmin etmeye çalışmayın. Çünkü pin kodunu 3 kez yanlış girdiğinizde sim kartınız bloke olabilir. Bu durumda telefon açılırken pin kodu sormayı bırakacak, bunun yerine puk kodu soracaktır. 

Pin kodunu veya puk kodunu bilmiyorsanız, operatörünüzün müşteri hizmetleri size bu konuda yardımcı olabilir. Yani bu tür durumlarda kafadan bir şifre sallamak yerine operatörünüzün müşteri hizmetlerini aramanız en iyi seçenek olacaktır.


İlginizi Çekebilecek İçerikler;

Telefondan Silinen Mesajları Geri Getirme
Ekran Koruyucu Nasıl Çıkarılır
Telefonun Sesi Kendiliğinden Kısılıyor


Android Sim Kart Şifre Kaldırma Nasıl Yapılır?

İlk olarak Android cihazlarda sim kart pin kodu kaldırma nasıl yapılır sorusunu cevaplamak istiyoruz. Cihazınızın modeli fark etmeksizin sim kart şifresi kaldırma yöntemi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Android cihazlarda sim kart şifresi nasıl kaldırılır sorusunun cevabını birlikte öğrenelim.

Android Cihazlarda Sim Kilidi Kaldırma 

  • Sim kartın kilidini kaldırmak için telefonunuzdan Ayarlar kısmına gidin ve Güvenlik ayarları seçeneğine tıklayın.
  • Açılan ekranda SIM kart kilidini ayarla seçeneğine dokunmanız gerekiyor.
  • Daha sonra SIM kartı kilitle yazısının sağında bir checkbox yani onay kutusu göreceksiniz. Şifreyi kaldırmak için bu onay kutusunu devre dışı bırakmanız gerekiyor. Onay kutusuna dokunduğunuzda size mevcut pin kodu sorulacaktır. Pin kodunu bilmiyorsanız tahmin etmeye çalışmayın. Çünkü şifreyi 3 kez yanlış girdiğinizde sim kartınız bloke olabilir.
  • Pin kodunu girdikten sonra onaylayarak şifreyi kaldırabilirsiniz. Bu işlemlerin sonunda cihazınız açılırken size sim kart pin kodu sorulmayacaktır.

iPhone Sim Kart Şifre Kaldırma Nasıl Yapılır?

iPhonelar’da sim kartın kilidini kaldırmak için uygulayabileceğiniz bazı adımlar mevcut. Aşağıdaki adımları takip ederek sim kilidi kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone Pin Kodu Kaldırma

  • iPhone’da Ayarlar kısmına giderek Hücreler seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra açılan kısımda SIM PIN seçeneğine dokunun.
  • Sonrasında karşınıza gelen ekranda SIM PIN yazısının sağında onay kutusu göreceksiniz. Şifreyi kaldırmak için bu kutucuğa dokunmanız gerekiyor. 
  • Onay kutusuna dokunduğunuzda size sim kartınızın mevcut pin kodu sorulacaktır. Eğer mevcut pin kodunu bilmiyorsanız, operatörünüzle iletişime geçebilirsiniz. Pin kodunu doğru bir şekilde girdiğinizde sim kartınızın şifresi kaldırılacaktır. 

Sim kart şifre kaldırma işlemini gerçekleştirmek işte bu kadar kolay. Saniyeler süren bu işlem sayesinde sim kartınızdaki pin kodundan kurtulabilirsiniz. Böylece cihazınız açılırken herhangi bir şifre girmek zorunda kalmazsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Sor!
Sorununuz için Hemen Yardımcı Olabilirim
Tamirburada Destek Hattı
Size Yardımcı Olmayı Çok İsterim Sorununuzu İletin; Müşteri Temsilcimiz Uygun Olduğunda Size Yardımcı Olacak.