Google’da Gör

Müşteri Memnuniyeti! Google’da Gör

Telefondan Silinen Mesajları Geri Getirme

Telefondan Silinen Mesajları Geri Getirme

Telefondan silinen mesajları geri getirme yöntemlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Mesajlarınızı kaybettiğiniz için üzülmenize gerek yok.

Akıllı telefonlarda birçok şeyi kolayca yapabiliyoruz. Bu cihazlarda hayatımızı kolaylaştıran birçok özellik mevcut. WhatsApp gibi uygulamalar, istediğimiz kişilerle anlık çevrimiçi mesajlaşmamıza olanak tanıyorlar. Aslında bu tür uygulamaların kullanıcılar için fazlasıyla kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak, birçok kişi bu tür uygulamalara rağmen SMS ile mesajlaşmayı tercih ediyor. Kullanıcılar, SMS ile atılan mesajlarını yedeklemeyi unutabiliyorlar. Cihazlarında bir arıza olduğunda doğal olarak bu mesajlarda tamamen kayboluyor. 

Önemli mesajlarınızı kaybettiyseniz, büyük kayıplarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda yapacağınız ilk iş mesajlarınızı kurtarmaya çalışmak olacaktır. Bunun için yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. 

Telefonlardan Silinen Mesajları Kurtarabilmek Mümkün

Yedeklemesi olmayan verilerimizi kaybettiğimizde ilk olarak telefondan silinen mesajları geri getirme gibi kurtarma yöntemlerini araştırıyoruz. İşte bu noktada recovery programlarının önemini çok daha iyi anlıyoruz. Silinen verileri recovery programlarıyla kurtarabilmek mümkün. 

Üstelik recovery yani kurtarma programları sayesinde silinen mesajları geri getirme yöntemi de yapılabiliyor. Yani mesajlarınız silindiyse çok fazla üzülmenize gerek yok. Yazımızdaki yöntemler sayesinde mesajlarınızı geri getirebilmeniz mümkün. 

Bu içerikler ilginizi çekebilir

Kapalı iPhone Nasıl Bulunur 
Şarj Soketi Nasıl Temizlenir
Android Telefon Yedekleme

Android Telefondan Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi

Android cihazlardaki silinen mesajlar bazı yöntemlerle kurtarılabiliyor. Android telefonlardan silinen mesajların nasıl geri getirildiğini sizlere açıklamaya çalışacağız. Bu işleme geçmeden önce şarjınızın en az %50 olduğundan emin olmanızı tavsiye ediyoruz.

Android Silinen Verileri Geri Getirmek

 • İlk etapta Wondershare Dr Fone programını bilgisayarınıza indirip kurun ve çalıştırın.
 • Daha sonra Wondershare Dr. Fone programından Data Recovery seçeneğine tıklayın.
 • Açılan pencerede Android’i seçtikten sonra Recover Android Data seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
 • Sonrasında telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın
 • Ardından, cihazınızın Ayarlar kısmına giderek USB hata ayıklama seçeneğini bulup etkinleştirmelisiniz. USB hata ayıklama modunu etkinleştiremiyorsanız, ilk olarak geliştirici seçeneklerini etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz. Geliştirici seçeneklerini etkinleştirdikten sonra USB hata modunu etkinleştirebilirsiniz.
 • Eğer program cihazınızı görmüyorsa, telefonun USB kablosunu çıkarıp yeniden takabilirsiniz. Ayrıca USB hata ayıklamayı yeniden aktifleştirdikten sonra tekrar Recover Android Data kısmına girebilirsiniz.
 • Bağlantı başarıyla tamamlandığında karşınıza birçok seçenek gelecektir. Bu seçeneklerden istediklerinizi seçerek verilerinizin kurtarılmasını sağlayabilirsiniz. SMS mesajlarının kurtarılabilmesi için bu kısımda Messages seçeneğini mutlaka işaretlemeniz gerekiyor.
 • İstediğiniz seçenekleri işaretledikten sonra sağ alttaki Start Scan butonuna tıklayarak taramayı başlatabilirsiniz. 
 • Tarama tamamlandığında açılan ekranda birçok veri görebilirsiniz. Kurtarmak istediğiniz verileri işaretleyerek sağ alttaki Recover butonuna basmanız gerekiyor. Daha sonra çıkan uyarı mesajında tekrar Recover butonuna bastığınızda kurtarma işlemi başlayacaktır.
 • İşlem tamamlandığında kurtarılan verilerin bulunduğu klasör karşınıza gelecektir. Yani geri getirilen mesajlarınızı bu klasörde bulabilirsiniz.

iPhone Telefondan Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi

iPhone’da silinen mesajlar program olmadan kurtarılabiliyor. Ancak bu yöntem için cihazınızda iOS 16 veya üzeri bir sürümün yüklü olması gerekiyor. Böylece son 30-40 gün içinde herhangi bir nedenle silinen yazışmaları kurtarabiliyorsunuz.

iPhone’da Silinen Mesajları Programsız Geri Alma

 • İlk olarak Mesajlar’a girin ve Düzenle seçeneğine dokunun.
 • Açılan kısımda Son Silinenleri Göster seçeneğine tıklayın.
 • Sonrasında geri getirmek istediğiniz yazışmaları seçmeniz gerekiyor. Yazışmaları seçtikten sonra Kurtar seçeneğine dokunabilirsiniz.
 • Ardından Mesajı Kurtar veya [Sayı] Mesajı Kurtar seçeneğine dokunarak mesajların geri getirilmesini sağlayabilirsiniz. 

iPhone’da telefondan silinen mesajları geri getirme işlemi işte bu kadar basit. Ancak bu yöntem sonucunda mesajlarınızı kurtaramıyor olabilirsiniz. Bu durumda Android cihazlar için anlattığımız yöntemi iPhone’unuz için uygulayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Wondershare Dr.Fone programını çalıştırmak ve işlemler esnasında Android yerine iOS’u seçmek. Sonrasında benzer adımlarla verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Sor!
Sorununuz için Hemen Yardımcı Olabilirim
Tamirburada Destek Hattı
Size Yardımcı Olmayı Çok İsterim Sorununuzu İletin; Müşteri Temsilcimiz Uygun Olduğunda Size Yardımcı Olacak.