Google’da Gör

Müşteri Memnuniyeti! Google’da Gör

iCloud Nedir ?

icloud nedir

Apple ekosistemine geçmeden önce iCloud nedir ? diye merak edebilirsiniz. iCloud, aslında Apple cihazlar için geliştirilmiş bir bulut depolama servisidir.

Apple cihazlar teknolojik anlamda oldukça güçlüler. Günümüzde telefondan tablete ve bilgisayara kadar birçok Apple cihaz mevcut. iOS işletim sistemine sahip bu cihazlar için Apple’ın özel hazırladığı bazı yazılımlar mevcut. Bu yazılımlar iOS işletim sisteminde oldukça stabil bir şekilde çalışabiliyorlar.

iCloud, iOS cihazlara özel hazırlanan en önemli yazılımlardan bir tanesi. Google Drive ve OneDrive gibi bir bulut depolama servisi olan bu yazılım, Apple kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlıyor. Kullanıcılar, bu yazılım sayesinde Apple cihazları arasında fotoğraf ve video gibi dosyalarını kolayca paylaşabiliyorlar.

iCloud Nedir? Ne İşe Yarar?

Aslında iCloud nedir sorusunun cevabı oldukça basit. iCloud, Apple’ın kendi cihazları için geliştirdiği bir bulut depolama servisidir. Bu servis sayesinde fotoğraf, video, not ve parola gibi önemli bilgilerinizi Apple’ın sunucularında çevrimiçi olarak depolayabilirsiniz. Yani aslında bu servisi basitçe Google Drive gibi bir servis olarak tanımlayabiliriz.

iCloud Ne İşe Yarar?

iCloud, herhangi bir bilgisayar veya Apple cihazdan verilerinize erişmenize olanak tanır. Apple kullanıcıları, önemli verilerini iCloud bulut depolama servisine yükleyebilirler. Daha sonra verilerine ulaşmak için herhangi bir bilgisayardan veya Apple cihazdan iCloud hesaplarına giriş yapabilirler.

Üstelik, My Photo Stream özelliği sayesinde fotoğraflar otomatik olarak iCloud’a yüklenir. Bu Kullanıcılar, bu sayede telefonlarından çektikleri son fotoğrafları başka bir cihazda görüntüleyebilirler. Yine bu özellik sayesinde bilgisayarlarına yükledikleri son fotoğraflarına başka bir cihazdan erişebilirler.

iCloud servisini kullanmak için Apple kimliğinizle oturum açmanız gerekir. E posta ve şifre gibi bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra iCloud verilerinizi görüntüleyebilir ve isteğinize göre cihazınıza indirebilirsiniz. Ayrıca, bu servis sayesinde Apple cihazlarınızdaki verilerinizi kolayca yedekleyebilirsiniz.

Apple Kategorisinde İlgi Çekici İçerikler

Kapalı iPhone Nasıl Bulunur
iPhone Orjinal Ekran Nasıl Anlaşılır

iCloud Hesabı Oluşturma Nasıl Yapılır?

iCloud nedir diye öğrendikten sonra yeni bir hesap oluşturmak istemeniz muhtemel. Bunun için yeni bir Apple kimliği oluşturmalısınız. Yeni hesap oluştururken bilgilerinizi kesinlikle dikkatli bir şekilde doldurun. Çünkü Apple hesabınızı kurtarırken bu bilgiler size tekrar sorulabilir.

Yeni Apple Kimliği Oluşturma

 • İlk etapta mevcut hesabınızın oturumunu kapatmalısınız. Hesabınızdan çıkış yaptıktan sonra telefonunuzdan Ayarlar kısmına gidin ve iPhone’unuza giriş yapın seçeneğine dokunun.
 • Açılan kısımda Apple kimliğiniz yok mu veya onu unuttunuz mu? yazısına tıklayarak Yeni Apple Kimliği Yarat seçeneğine dokunun. 
 • Sonrasında Ad, Soyad ve Doğum tarihi bilgilerini dikkatli bir şekilde doldurmalı ve İleri’ye dokunmalısınız.
 • Daha sonra yeni e-posta adresinizi girerek İleri’ye basabilir ve çıkan uyarıyı onaylayabilirsiniz.
 • Ardından, parola bilgilerinizi girdikten sonra telefon numaranızı onaylamanız gerekiyor.
 • Son olarak Hüküm ve Koşullar kısmında Kabul Et butonuna tıklayarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.

iCloud Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

iCloud’a Apple kimliği ile giriş yaptığınız için, Apple kimliğinizin şifresini sıfırlamanız gerekiyor. Böylece hesabınıza yeniden giriş yapabilirsiniz.

Apple Kimliğinin Şifresini Sıfırlama

 • Cihazınızın Ayarlar kısmına girerek sırasıyla Adınız > Parola ve Güvenlik seçeneklerine dokunun.
 • Bu adımların ardından, açılan kısımda Parolayı Değiştir seçeneğine dokunmanız gerekiyor.
 • Son olarak karşınıza çıkan yönergeleri takip ederek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

iCloud ile iPhone Nasıl Yedeklenir?

iCloud nedir, ne işe yarar kısmında, bu servisi kullanarak cihazınızı yedekleyebileceğinizi belirtmiştik. iPad, iPod Touch ve iPhone gibi cihazlarınızdaki önemli verileri yedeklemek için bu servisi kullanabilirsiniz. Bu sayede uygulama verileri, aygıt ayarları, zil sesleri, fotoğraf ve videolar dahil birçok önemli verinizi rahatlıkla yedekleyebilirsiniz.

iPhone Yedekleme

 • iPhone’dan Ayarlar kısmına giderek [adınız] seçeneğine dokunun ve iCloud > iCloud Yedekleme kısmına gidin.
 • Açılan kısımda yedeklemeyi açmanız gerekiyor. Bu durumda iCloud, cihazınızı her gün otomatik olarak yedekleyecektir. Ancak, bu yedekleme cihaz kilitliyken, Wi-Fi ağına bağlıyken ve bir güç kaynağına takılıyken gerçekleşir.
 • Otomatik yedekleme yerine manuel yedekleme yapmak için aynı kısımdaki Şimdi Yedekle seçeneğine tıklayabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Sor!
Sorununuz için Hemen Yardımcı Olabilirim
Tamirburada Destek Hattı
Size Yardımcı Olmayı Çok İsterim Sorununuzu İletin; Müşteri Temsilcimiz Uygun Olduğunda Size Yardımcı Olacak.